Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wólczańska będzie otwarta dla ruchu. PKP skończyły jej przebudowę przy Zielonej

Od piątku (25 sierpnia) pojedziemy ul. Wólczańską. PKP zakończyły jej przebudowę w rejonie ul. Zielonej.

Na zdjęciu przebudowany odcinek ul. Wólczańskiej w bezpośrednim sąsiedztwie nowej, podziemnej stacji kolejowej Łódź Śródmieście

Wielkimi krokami zbliża się zamknięcie skrzyżowana al. Kościuszki z ul. Zieloną na potrzeby budowy podziemnej stacji Łódź Śródmieście w tunelu średnicowym, który realizują PKP. Jednym z warunków zamknięcia skrzyżowania było otwarcie ul. Wólczańskiej. Ulica jest już od dawna gotowa i czeka na otwarcie. Nastąpi to w najbliższy piątek (25 sierpnia).

Wólczańską w obu kierunkach

Ulicą Wólczańską przejedziemy w obu kierunkach i skręcimy w ul. Zieloną w kierunku plac Barlickiego. Wólczańska stanowić będzie główny objazd dla zamkniętej al. Kościuszki. Jadąc z Bałut w stronę Centralu dojedziemy, do niej za pośrednictwem Więckowskiego. Natomiast w drugą stronę z Kościuszki miasto zaleca dojazd przez Struga lub 6 Sierpnia.

Tunel pod Łodzią. To nie koniec zmian

To nie wszystkie zmiany, jakie pojawią się przy realizacji tunelu średnicowego. Trwa również budowa zawrotek na al. Kościuszki z obu stron skrzyżowania z ul. Zieloną. Prace potrwają przy nich do 28 sierpnia, a zamknięcie skrzyżowania Kościuszki z Zieloną zaplanowane zostało na 3 września.

Kontakt