Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Rewitalizacja Mielczarskiego 33 na finiszu. Słoneczna kamienica rozświetli tę ulicę! [ZDJĘCIA]

Na ostatniej prostej są prace w zespole budynków przy ul. Mielczarskiego 33. Kamienica przechodzi gruntowny remont pod okiem konserwatora.

Na zdjęciu elewacja południowa i zachodnia kamienicy przy Mielczarskiego 33 od strony skrzyżowania ulic Mielczarskiego i Cmentarnej

Słoneczne elewacje od strony ulicy już zachwycają - widać starannie odrestaurowane ozdobne elementy i duże okna z brązową stolarką. We wnętrzach trwają właśnie prace wykończeniowe. Robotnicy malują ściany i sufity, układają glazury i terakoty, montują stolarkę drzwiową i pracują przy tzw. białym montażu.

Remontem objęto budynek frontowy oraz dwie oficyny. Powstaną tu 23 mieszkania komunalne i 4 lokale użytkowe, idealne dla przedsiębiorców (np. na małą gastronomię) oraz organizacji pozarządowych lub na sąsiedzkie miejsce spotkań. 

Zielone podwórko przy Mielczarskiego

Zmieni się także podwórko. Przez jego środek prowadzić będzie chodnik, a wzdłuż niego pojawią się pasy zieleni ze szpalerem drzew oraz krzewami, bylinami i trawami ozdobnymi. Utworzony zostanie także mały wewnętrzny placyk, idealny do wypoczynku. Na podwórku, na którym  staną nowe ławki i latarnie, wejdziemy przez stylizowaną, ozdobną bramę.

Kontakt