Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 30 listopada 2023

Skarby ulicy Gdańskiej. Znasz wszystkie te miejsca? [ZDJĘCIA]

red

Czasem nawet najlepiej znane ulice okazują się...... więcej

środa, 29 listopada 2023

Remont Wojska Polskiego. Najnowszy raport z inwestycji na Bałutach [ZDJĘCIA]

ML

Do zakończenia zmierzają prace przy przebudowie... więcej

wtorek, 28 listopada 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach kamienic, kilometry ulic odtwarzanych w nowoczesnym i estetycznym standardzie, wprowadzenie funkcji społecznych mających służyć lokalnym społecznościom, odświeżenie przestrzeni parków, zupełnie nowe skwery w miejscu dawnych parkingów. Tak przedstawiają się w przysłowiowym telegraficznym skrócie osiągnięcia programu rewitalizacji centrum Łodzi. Szczegółowe podsumowanie ostatnich lat działań zaprezentowane zostanie podczas konferencji organizowanej przez Urząd Miasta Łodzi.

Spotkanie nt. „Efektów Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi” odbędzie się w dniach 13-14 października br. i będzie okazją do ich omówienia i oceny. Prelegent(k)ami i panelist(k)ami będą m.in. osoby odpowiadające bezpośrednio za wdrażanie zmian i ich beneficjenci: urzędnicy miejscy, wykonawcy remontów, społecznicy, dyrektorzy placówek i instytucji, przedsiębiorcy oraz akademicy.

Podczas dyskusji zaprezentowane zostaną przykłady wykorzystania środków unijnych dla rewitalizacji Łodzi w szerszym kontekście. Wśród nich znajdą się projekty komplementarne, m.in. finansowane w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dotyczące sfer takich jak: aktywizacja zawodowa i społeczna, wspieranie przedsiębiorczości czy edukacji na obszarze centrum Łodzi.

Konferencja organizowana jest w trzech lokalizacjach. Sesja plenarna odbędzie się w Mediatece MeMo (patio na parter), sesje panelowe natomiast w salach warsztatowych Mediateki, Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Biura Aktywności Miejskiej w Fabryce Aktywności Miejskiej.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia, jego program oraz formularz rejestracyjny dostępne są TUTAJ.

Kontakt