Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Remont Wojska Polskiego. Przyjdź na społeczny odbiór inwestycji [SZCZEGÓŁY]

Długo wyczekiwany finał przebudowy Wojska Polskiego coraz bliżej. Miasto zaprasza łodzian do społecznego odbioru inwestycji.

Infografika dotycząca społecznego odbioru inwestycji ul. Wojska Polskiego

Kończy się przebudowa Wojska Polskiego, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe, porządkowe i pielęgnacja zieleni. Wkrótce ta ważna arteria zostanie oddana w do użytku mieszkańcom. Zanim to nastąpi, miasto zaprasza łodzian do społecznego odbioru inwestycji. Spotkanie z przedstawicielami wykonawcy i Zarządu Inwestycji Miejskich odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17:00. Zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Franciszkańskiej.

Nowa Wojska Polskiego

Po przebudowie ulica ma nowy układ oraz torowisko tramwajowe (wyłączone z użytkowania w 2019 r. ze względu na katastrofalny stan techniczny). Tory zostały położone na nowo, a wzdłuż zmodernizowanej ulicy powstały nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i miejscami postojowymi dla samochodów. Pojawiło się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach - nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Całości zmian dopełniają nowe przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe. Powstały na nich wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie do pojazdów.

W ramach tej samej inwestycji częściowej modernizacji zostanie także poddana ul. Zmienna, która ma obsługiwać ruch pojazdów w rejonie parkingu przy skrzyżowaniu z ul. Inflancką.

W ramach inwestycji miasto posadziło kilkaset drzew oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów.  

Inwestycja pochłonie ok. 134 mln zł, z czego ok. 65 mln zł to dofinansowanie unijne.


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt