Łódź Rewitalizuje

Dla naukowców i studentów

Prowadzenie efektywnych działań rewitalizacyjnych możliwe jest jedynie gdy działamy w oparciu o dane i rzetelne analizy. Jesteśmy zdania, że rozwijanie współpracy z uczelniami wyższymi pozwoli miastu być na bieżąco z zagadnieniami i tematami istotnymi dla środowiska naukowego, a naukowcom dobierać tematy badań do zmian planowanych w mieście.  Zależy nam również na współpracy ze studentami oraz organizacjami studenckimi, tak by wesprzeć ich w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w temacie łódzkiej rewitalizacji.

Jeżeli posiadasz interesujące wyniki badań naukowych lub publikacje i artykuły dotyczące szeroko pojętej rewitalizacji miast, a w szczególności rewitalizacji Łodzi, to zachęcamy do podzielenia się z nami materiałem na wskazany na dole strony adres mailowy. Docelowo chcemy zbudować bazę takich opracowań, tak by również mieszkańcy mieli łatwy dostęp do istotnych opracowań.

Co możemy zaoferować uczelniom i naukowcom?

Partnerstwa w projektach

Jeżeli uczelnia poszukuje partnera do projektów krajowych bądź międzynarodowych związanych z szeroko pojętą rewitalizacją, zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje – w szczególności zależy nam na projektach o charakterze innowacyjnym, w trakcie których będzie możliwość wypracowania nowatorskich rozwiązań z punktu widzenia Miasta.

Pomoc w dotarciu do danych

Jeżeli do swojej pracy potrzebujesz danych, możemy pomóc z ich wyborem. Opowiemy jakimi danymi dysponujemy i w jaki sposób (i do kogo) można się zwrócić po informacje których potrzebujesz.

Udział w zajęciach ze studentami

Pracownicy zajmujący się rewitalizacją są otwarci na upowszechnianie informacji na temat prowadzonych przez siebie działań. Dysponujemy szerokim gronem specjalistów odpowiedzialnych m.in. za bezpośrednią pracę z mieszkańcami, prowadzenie konsultacji społecznych, przygotowanie programów oraz inwestycji, pracę z przedsiębiorcami, monitorowanie efektu działań rewitalizacyjnych. Możemy pomóc nawiązać kontakt z innymi osobami w urzędzie jeżeli akurat dane zagadnienie nie będzie w naszych kompetencjach.

Pomoc w wyborze tematów zajęć i prac dyplomowych

Możemy doradzić jakie tematy są aktualne pod względem planów miasta na najbliższe lata. W przypadku ustalania tematu całego przedmiotu, zachęcamy do zgłaszania się do nas z wyprzedzeniem – w większości przypadków początek października jest zbyt późnym terminem na ustalenie tematu zajęć na semestr zimowy. W przypadku prac dyplomowych możemy doradzić na każdym jej etapie i przede wszystkim oferujemy pomoc studentom, których prace będą miały charakter aplikacyjny.

Promowanie wydarzeń naukowych

Na Portalu Rewitalizacji pragniemy zamieszczać informacje o organizowanych przez łódzkie uczelnie wyższe wydarzeniach naukowych. Zależy nam by informacja o nich dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, którzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Zachęcamy do wysyłanie informacji o konferencjach na podany niżej adres mailowy (opis + link do strony internetowej na której można znaleźć więcej informacji + zdjęcie lub grafika).

Cykliczne spotkania z przedstawicielami uczelni

Obecnie jesteśmy na etapie ustalania terminu cyklicznych spotkań z łódzkim środowiskiem naukowym. Jeżeli chcesz otrzymywać o nich informacje drogą mailową, zgłoś się do nas na adres e-mail podany na dole strony.

Inne

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w jakimś innym temacie, to skontaktuj się z nami, a postaramy się ci pomóc.

Co możemy zaoferować studentom?

Praktyki studenckie

Praktyki studenckie są bezpłatne i mogą trwać do 3 miesięcy. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat działań realizowanych przez Biuro i rozeznać się czy w najbliższym czasie będziemy realizować działania, które ciebie interesują, to skontaktuj się z nami. W trakcie praktyk zależy nam by studenci poznali specyfikę pracy we wszystkich oddziałach, tak by mogli zrozumieć złożoność prowadzonych przez nas działań – zarówno jest to praca biurowa, ale również praca „w terenie” i udział w spotkaniach z mieszkańcami.

> Szczegółowe informacje o procedurze

Zanim pójdziesz do pokoju 138a, skontaktuj się z nami by ustalić szczegóły praktyk.

Pomoc w wyborze tematu pracy zaliczeniowej lub dyplomowej

Jeżeli chciałbyś by twoja praca zaliczeniowa lub dyplomowa nie poszła do szuflady, lecz wnioski z niej płynące przydały się Miastu do realizacji i udoskonalania bieżących działań, to jest możliwość współpracy z nami w zakresie wyboru tematu pracy. Możemy zarówno doradzić w zakresie wyboru tematu lub doprecyzowania tematu już przez ciebie wybranego.


Jeżeli posiadasz jakieś prace z poprzednich semestrów, którymi chciałbyś się podzielić, bo uważasz, że zawierają w sobie coś ważnego z punktu widzenia miasta, to zachęcamy do wysłania ich nam na poniżej podany adres mailowy.

Pomoc w dotarciu do danych

Jeżeli do swojej pracy potrzebujesz danych, możemy pomóc ci z ich wyborem. Opowiemy jakimi danymi dysponujemy i w jaki sposób (i do kogo) można się zwrócić po informacje których potrzebujesz.

Współpraca z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi

Jesteśmy otwarci na szeroką współpracę z kołami naukowymi – zarówno pod kątem naszego uczestnictwa w spotkaniach ze studentami i oraz konferencjach i warsztatach studenckich, jak również realizacji wspólnych przedsięwzięć skierowanych do lokalnej społeczności. Możemy zorganizować wizyty studyjne w terenie lub spotkanie w Urzędzie Miasta Łodzi w trakcie którego opowiemy jak wygląda łódzka rewitalizacja od strony praktycznej.

Inne

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w jakimś innym temacie, to skontaktuj się z nami, a postaramy się ci pomóc.

KONTAKT

W sprawie tematów związanych z badaniami naukowymi, współpracą z uczelniami wyższymi i pomocy studentom w temacie rewitalizacji pomocy udzieli:

Olga Zuchora - o.zuchora@uml.lodz.pl, tel. +48 42 638-55-70

 

Będziemy również wdzięczni za wszelkie sugestie dotyczące tego w jaki sposób możemy lepiej odpowiedzieć na Państwa potrzeby.

Kontakt